RESTARTUJ SI SVŮJ ŽIVOT

 

Proč odpustit?

Chci se s vámi podělit o jeden malý příběh o zlu a odpuštění, aneb jak nic není náhoda.

Vše začalo tím, že jsem se včera večer dívala na jeden film. Byl to dojemný příběh z války o osmiletém chlapci, o jeho rodině, o přátelství, ale i o krutosti a nesmyslnosti tehdejšího fašistického režimu. Po filmu jsem byla nejen smutná, ale i naštvaná na všechny tehdejší, ale i dnešní kruté a nesmyslné režimy. No nakonec jsem šla spát a zdál se mi sen. A něco se díky němu stalo, něco jsem najednou pochopila.

Proč odpustit zlým lidem, aneb vše není jen černé, nebo bílé

FILM- HLAVNÍ HRDINA BRUNO A JEHO DOMOVY 

Film začíná tím, že je druhá světová válka, jedna spokojená rodina bydlí v Berlíně a osmiletý chlapec si při cestě ze školy vesele skotačí s dalšími třemi chlapci. Celá rodina bydlí v krásném domě, matka je v domácnosti, otec důstojník, osmiletý syn Bruno a dvanáctiletá dcera. Celá rodina je spokojená, až jednoho dne je otec povýšen na vedoucího koncentračního tábora, a tak se stěhují z krásného domu, daleko do samoty, do domu z betonu, obehnaného vysokým plotem a z chlapcova pokoje je vidět na vzdálený koncentrační tábor. 

NOVÉ PŘÁTELSTVÍ

Děti zůstávají doma, mají soukromého domácího učitele a obehnaný plácek před domem a dál sami nesmí. Bruno se nudí, a tak se i přes zákaz rodičů vydává na obhlídku okolídostane se přes les až ke dvoru koncentračního tábora, kde vězni staví nové baráky. Pomáhá jim tam i židovský osmiletý chlapec. S tím se Bruno seznámí přes plot, skamarádí se a Bruno mu nosí jídlo a snaží se s ním hrát přes plot nějaké hry.

SLIB KAMARÁDOVI

Jednou přijde Bruno za svým kamarádem a on nemluví a je moc smutný. Prý se mu ztratil otec, když šel s ostatními pracovat a už se nevrátil. A Bruno mu navrhl, že mu pomůže tatínka najít. No jen tak se tam nemůže dostat, a tak se mají setkat druhý den, s tím že mu jeho kamarád z tábora přinese pruhované oblečení a čepici, aby tam zapadl.

No doma ho čeká překvapení. Jeho matka vidí, kde se ocitli a co se tam děje, a tak tlačí na otce, aby se s dětmi mohla přestěhovat, a v té době se jí to povede. Bruno se sestrou a matkou se mají již druhý den stěhovat k matčině sestře. Brunovi se moc nechce, protože konečně našel kamaráda, ale nedá se nic dělat, a tak chce alespoň dodržet slib, který kamarádovi dal.

SMRT OBOU KAMARÁDŮ

Ještě před odjezdem se dovolí na krátkou hru venku, uteče k táboru a převlékne se do koncentračních šatů, které mu jeho kamarád přinesl. Podhrabe se pod plotem a jdou oba do baráku shánět otce. Shodou okolností, zrovna v tom baráku, kde hledají, shromážďují vojáci všechny, kteří se tam právě nacházejí, a ženou je do plynové komory. Bohužel s nimi jdou i oba chlapci.

POUČENÍ VŠECH AKTÉRŮ FILMU

Film končí tím, jak všichni shánějí Bruna, nacházejí neklamné stopy, že odešel do tábora, a tak otec hledá v táboře a zjistí, že chlapec byl odveden do komory. Dojemná i poučná je scéna, jak se oba chlapci drží v komoře před smrtí za ruce, matka u plotu neuvěřitelně naříká, zhroucená na zemi a otec zažívá to, co mnoho jiných otců kolem něho. Ví, že je konec, všemu

MŮJ SEN, SETKÁNÍ S BOHEM A MÉ POUČENÍ V NĚM

No a pak jsem šla spát. A zdál se mi hodně živý sen. Byla jsem mladá Židovka, přišla jsem ve válce o všechny své příbuzné a sama jsem také zemřela. Moje duše se setkala s Bohem. A já jsem mu řekla. Já v tebe prostě nevěřím, ty nemůžeš být spravedlivý, když jsi tohle všechno dopustil.

A on mi říká, ano nebyly to dobré doby, jako mnoho jiných předtím a mnoho jiných potom, ale to vše se událo proto, aby se lidi poučili a naučili, aby věděli, že jakékoliv zlo plodí jen další zlo, ale taky, že vše není jen černé a bílé.

Jsem průvodkyní, inspirátorkou, intuitivní a kvantovou terapeutkou, kartářkou a podporovatelkou všem ženám, které chtějí uzdravit svůj život, pochopit jeho pravou podstatu a vytvořit si z možného pekla ráj.
Komentáře