Jak jsem udělala životní ZMĚNU

ZNÁTE INDIÁNSKÉ PŘÍSLOVÍ, KDYŽ JEDEŠ NA MRTVÉM KONI, SESEDNI?

NE? 

JÁ HO TAKY NEZNALA

Až v době, kdy se mě bytostně týkalo, jsem ho poznala a plně pochopila.

BYDLELA JSEM

na malém městě a pracovala v podniku, kde jsem byla od svého nástupu do zaměstnání. Práce mě pořád celkem bavila i přesto, že jsem pracovala také o víkendech a svátcích.

ALE PO LETECH 

jsem již delší dobu cítila, že mě přestává naplňovat a uspokojovat nejen ona sama, ale i finance z ní. Byla jsem také čím dál, tím víc unavená, často otrávená, a i nějaké zdravotní neduhy se přidávaly.

PO PRÁCI JSEM MÍVALA STAVY

kdy jsem si říkala, tak takhle to dál holka nepůjde, tohle už prostě dlouhodobě nedáš. Sice jsem už dříve hledala jinou práci, ale můj tehdy " již vyšší věk" pro potenciálního zaměstnavatele, k tomu malé město, a tak i výsledek tomu odpovídal,  byl nula. 

POCHOPILA JSEM

že tudy cesta nepovede a přemýšlela co dál. No, a jak to často bývá, nakonec si mě nová cesta, a s ní spojená změna, našly samy. Jen byly trochu jiné a ne zas tak úplně lehké...

BYL SILVESTR 2017,

a protože to byl právě Silvestr, byla jsem na svém pracovišti sama, a přitom jsem měla práce až nad hlavu. Snažila jsem se vše udělat co nejdříve, ale když jsem přišla odpoledne domů, byla jsem zralá tak akorát na postel a spát.

NO ALE SILVESTR JE SILVESTR

a tak jsem si alespoň chtěla na večer něco dobrého připravit a pak si  telefonem, nebo třeba přes Skype připít a popovídat se svou rodinou a blízkými.

BYLO DEVĚT HODIN VEČER 

a mě po tom celém pracovním dnu přepadla taková únava, že jsem si šla „na chvíli lehnout“ a dala si budík na půl dvanáctou, že si o půlnoci se všemi připiji.

KDYŽ JSEM SE RÁNO VZBUDILA

vstala jsem a najednou neskutečná bolest do levého stehna, šílená křeč, taková, že jsem myslela že prostě přijdu o nohu. Trvalo to asi dvě hodky a pak ještě několik dnů noha pobolívala. 

TATO UDÁLOST PRO MĚ ZNAMENALA VELKÝ ZLOM

a tak jsem se již v první dny, nového roku 2018, konečně rozhodla udělat ve svém životě opravdovou změnu.

DOŠLO MI

totiž, že pokud nic neudělám, tak příště už to třeba nebude jenom křeč, ale o tu nohu možná opravdu přijdu. A tak jsem udělala zásadní rozhodnutí a to, přestěhovat se do Prahy, kde jsem tušila víc pracovních i podnikatelských příležitostí.  

BYLO MI JASNÉ

že takové velké rozhodnutí, nepůjde bez pořádného plánu. Bylo potřeba zrenovovat byt, najít řemeslníky, realitní kancelář, která byt prodá, najít si bydlení v Praze, dát výpověď, najít si novou práci, nebo rozjet podnikání, přestěhovat se...

A TAK JSEM ZAČALA PLÁNOVAT

co udělám hned, co za měsíc,dva...až jsem se dostala ke konci a tím byl konec srpna 2018, kdy jsem již měla mít vše hotovo a bydlet v Praze. 

 A VŠECHNO MI VYŠLO

a povedlo se tak, jak jsem na začátku ani nedoufala.

 Jen přitom bylo potřeba, mít OCHOTU něco ZMĚNIT, udělat opravdové ROZHODNUTÍ, pak to celé NAPLÁNOVAT a nakonec VŮLI to ZREALIZOVAT